Multi Language

Dil Seç

7/24

Bize Yazın

Kullanıcı Alanı:

Neler yeni

Ödeme Sistemleri

Paykasa sanal kartı, sağladığı online ödeme kolaylığı ile tercihiniz olsun. Almak istediğiniz her ürünü internet üzerinde gönül rahatlığıyla sipariş edebilir ve paykasa sanal kartıyla siparişlerini ödeyebilirsiniz. Güvenilir olan paykasa sanal kartı, istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Ödeme Sistemleri

paykasa

Administrator
Yönetici
#1
VISA
VISA, dünyada 21.000 üye finansal kuruluşu tarafından tüketiciye ulaştırılan iki milyara yakın VISA markalı kartın karşılıklı işlerliğini sağlamak üzere teknoloji geliştiren ve altyapı hizmeti veren, yeni ödeme ürünleri geliştiren bir kuruluştur. Bir üye kuruluşu olan VISA; özel sektörün rekabet gücü ve yenilikleri ile ölçek ekonomisini birleştirmekte, paylaşılan teknoloji ve altyapı ile gerçekleştirilen uygulamaların işlemesini sağlamakta, sistem için denetleme görevi üstlenmekte ve verimli ağ yapısı ile yurtiçi ve yurtdışı ticarete olanak sağlamaktadır.


VISA Europe Ltd. içerisinde yer alan VISA Türkiye, kart sayıları açısından Avrupa’nın üçüncü büyük pazarı konumundadır. Türkiye pazarındaki kart sayısı VISA Europe Ltd.’deki kartların toplamının %10’u oranındadır. VISA’nın Türkiye’de gerçekleşen kişisel tüketici harcamalarındaki payı %9,3’tür. Visa aracılığıyla gerçekleşen yıllık işlem hacmi 32 milyar Euro’nun üzerindedir. VISA, Türkiye’deki ödeme sistemleri sektörünün gelişimi ve desteklenmesinde önemli rol oynamıştır. VISA üyesi bankaların EMV uyumlu chip kartlara geçişini sağlamak amacıyla azami destek sağlamaktadır. Türkiye’de internet üzerinden ödeme işlemlerinin güvenli olarak yapılabilmesi amacıyla ortak bir platform oluşturulabilmesi için öncülük etmektedir. Türkiye’de 25 üye bankası ile faaliyet göstermektedir. Türkiye’de 2004 Eylül sonu itibariyle 26,8 milyon adet VISA markalı kart ve 800.000’in üzerinde kabul noktası bulunmaktadır.

MasterCard
MasterCard tüm dünyada geçerli ve yaygın bir ödeme sistemi kuruluşudur. Aralarında MasterCard kredi kartları, Maestro online banka kartları ve Cirrus ATM nakit erişim kartlarının bulunduğu ödeme sistemleri MasterCard çatısı altında bulunmaktadır. Dünyada 1,7 milyar kart MasterCard, Cirrus ve Maestro logosu taşımaktadır.

MasterCard 210 ülkede 25 binden fazla banka ve finans kuruluşu ile tüketici ve işyerlerine ödeme çözümleri sunmaktadır. Kart hamillerine dünya çapında 22 milyonu aşkın işyerinde işlem yapabilme imkanı tanır ve 935 bin ATM’den 365 gün 24 saat nakit ulaşım sağlar.

MasterCard’ın ödeme sistemlerindeki rolü, ödeme kartlarını kullananlar, bu kartları kabul eden işyerleri ve bu bağlantıyı kuran üye finans kuruluşları arasındaki işlemleri kolaylaştırmak, bu işlemleri 100% başarıyla sonuçlandıracak altyapıyı sağlamaktır. MasterCard, işlemlerin global ölçekte kabul görmesi için bir takım standartlar ve yöntemler oluşturmakta; üyeleri arasındaki elektronik bilgi ve fon akışına yardımcı olacak global iletişim ağı sunmaktadır.

Kalite ve yeniliğe büyük önem veren MasterCard, tüketicilerine hem sanal hem de gerçek ortamda daha iyi ve kolay ödeme çözümleri sunmaktadır. Son teknolojileri ve tüketici ihtiyaçlarını sürekli olarak takip eden MasterCard, kartlı ödeme sistemlerinde güvenliği her zaman ön planda tutmuş, aynı zamanda da biçok yeniliğin öncüsü olmuştur.

MasterCard, aynı zamanda marka bilinirliğini artıracak ve üyelerimizin işlerini geliştirmelerini sağlayacak pazarlama programları hazırlayıp, MasterCard programları kapsamında üyelerinin gerçekleştirdiği pazarlama çalışmalarına da destek vermektedir.

MasterCard Istanbul Ofisi, Türkiye, İsrail, Kıbrıs ve Yunanistan’ın yanısıra Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan’ın oluşturduğu Güneydoğu Avrupa Bölgesi’nden sorumludur. MasterCard İstanbul ofisi’ne www.mastercard.com.tr sitesinden, MasterCard International’a ise www.mastercardinternational.com sitesinden ulaşılabilmektedir.

DINERS CLUB
1950 yılında Amerika’da Frank Mc Namara tarafından kurulmuş olan Diners Club, bugün itibariyle dünya genelinde 8,6 milyon kart müşterisine sahiptir. Diners Club kredi kartları, yine dünya genelinde 8,4 milyon işyerinde kabul görmektedir. Yıllık ortalama cirosu yaklaşık 30 milyar Amerikan Doları olan Diners Club, 130 ülkede faaliyet göstermektedir.

Diners Club, Türkiye’de 1968 yılından beri faaliyet göstermektedir.

AmEx
American Express, 1850’li yılların başında nakit ve önemli finansal evrakları “express” olarak taşıma amacıyla kurulmuştur. Uzun yıllar boyunca finansal hizmetler alanında bir çok yeniliğe imza atan şirket aynı zamanda seyahat hizmetleri seköründe de önemli gelişmelere öncü olmuştur.

American Express kart pazarına 1958 yılında ilk ödeme kartı olan “American Express Kart”ı ile girmiştir. 1960’larda üst gelir grubu müşterileri hedefleme kararı alan şirket, 1965’te “American Express Gold Kart”ı, 1980’lerin ortasında ise en üst gelirli müşterilere yönelik ilk “Platinum Kart”ı piyasaya sunmuştur. 1990’larda kredi kartlarını ürün portföyüne katan American Express, 1999 yılında dünyanın ilk şeffaf tasarımlı kredi kartı “Blue from American Express” kartının lansmanını gerçekleştirmiştir. 2000’li yılların başında ise üstün ve benzersiz hizmetler sunan dünyanın en prestijli kartı olan “Black Card” adı ile ünlenmiş “Centurion Kart”ı çıkarmıştır.

American Express bugün 75 ülkede 78 ortağı ile faaliyet gösteren uluslararası bir finans kuruluşudur. Kart pazarında özellikle seyahat ve eğlence alanında müşterilerine benzersiz hizmetler sunmaktadır.

JCB
1961 yılında Japonya’da yerel işlemler amacı ile kurulmuş bir kartlı ödeme sistemi olan JCB, 1985 yılından itibaren uluslararası bir ödeme sistemi olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Bugün itibariyle dünya genelinde toplam 51 milyon kart müşterisi olan JCB, yine dünya genelinde 11 milyonu aşkın işyerinde kabul edilmektedir. Yıllık ortalama cirosu 52 milyar dolardır. 190 ülkede faaliyet göstermektedir.
 
Üst