Multi Language

Dil Seç

7/24

Bize Yazın

Kullanıcı Alanı:

Neler yeni

Elektrik tüketimi düşmeye devam ediyor

Paykasa sanal kartı, sağladığı online ödeme kolaylığı ile tercihiniz olsun. Almak istediğiniz her ürünü internet üzerinde gönül rahatlığıyla sipariş edebilir ve paykasa sanal kartıyla siparişlerini ödeyebilirsiniz. Güvenilir olan paykasa sanal kartı, istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Elektrik tüketimi düşmeye devam ediyor

paykasa

Administrator
Yönetici
Elektrik tüketimi, düşmeye devam ediyor. Eski TEDAŞ Genel Müdürvekili Osman Nuri Doğan, kasım ayı sonu elektrik tüketimi ve üretimin kaynaklara göre dağılımına ilişkin çalışmasını, HABERTÜRK’le paylaştı. Buna göre, bir önceki yılın aynı ayına göre tüketim yüzde 1.8 oranında azaldı ve 23 milyar 643 milyon olarak gerçekleşti. 11 aylık tüketim de geçen yılın eş dönemine göre yüzde 1.5 azaldı; 278 milyar 432 milyon kilovatsaatten 274 milyar 163 milyon kilovatsaate geriledi. Tüketim, bu yıl yalnızca mayıs ayında bir miktar artış gösterdi. Tüketimin kasım ayında da azaldığına işaret ederek, “Kasım ayında hava sıcaklığı, mevsim normallerinin üzerinde seyretti. Ekonomik gelişmelerin yanı sıra sıcak hava da elektrik tüketimini doğrudan etkiledi. Tüketim, geriledi. Mayıs dışında bu yıl geride kalan 10 ayda, tüketim düştü” dedi

Okumaya devam et...